Silkroad Modular Bathroom Vanity HYP-0217-56 Silkroad Modular Bathroom Vanity Sink HYP-0217-56
12%
Accord 56 inch Modular Bathroom Vanity Granite Top offering the finest and largest assortment of fine bathroom sink vanities and bathroom accessories from antique to modern. Art Bathroom Vanities have been designed; with the widest range of high quality sink vanities while maintaining discounted prices. All Art Exclusive vanities have properly sealed finish to prevent peeling and fading in elevated humidity levels. The color for this vanity is achieved through the use of two coats of paint and a clear-coat layer for moisture protection. Each piece is expertly made of the highest quality materials using a unique process. The highly detailed hand-carved moldings, antiqued brass hardware, finely executed finishes and hand painted details give our collection a luxurious look.
Features:
Dimensions: W=56" D=23" H=36"
Kashmir Gold Granite Top
Single Sink Vanity included 2 Modular Units
5 workable drawers
Kashmir Gold Granite Vanity Top Sink
Open back for plumbing installation
Standard 8-inch-widespread, 3 faucet holes (1-1/8") pre-drilled
Faucets sold Separately.
Shipping time: 10 business days.
Item #
List Price:
Our price:
Qty
  • free-shipping
Accord 58 inch Antique Single Sink Bathroom Vanity Marble Top
36 inch Adelina Mirrored Bathroom Vanity Imperial White Marble Top
36" Single Bathroom Vanity Cabinet + Top and Color Options
24 inch Adelina Single bathroom Vanity in Vintage Mint
36 in. Bath Vanity in Oak Finish with White quartz Vanity Top and White Undermount Basin
30 inch Single Bathroom Vanity in White with Backsplash Option and Color Option
Buying Guides
Buying Guides help you make smart Shopping, Remodeling and Organizing decisions.
How to Install a Bathroom Vanity Cabinet
How to Buy a Bathroom Vanity
How to Organize Bathroom Vanity Cabinet
How to Decorate Bathroom Vanity
How to Avoid Disarray on Bathroom Vanity
How to Install a Vessel Sink
How to clean stone vanity tops
Discount bathroom vanities to remodeling your bathroom
Choosing your corner bathroom vanities
Choose your Bathroom Wood Vanities
Affordable Bathroom Vanity
Three main styles of bathroom vanities cabinets
We are Selling Bathroom Vanity Sets
You can purchase discount bathroom vanities cabinets
Bathroom cabinets and vanities is the first argument
Virtu USA Bathroom Vanity Sets
Fresca Bath Vanities
Bathroom Faucet
Silkroad Exclusive Bathroom Vanities
Choosing Marble or Granite Vanity Countertops
Bathroom Vanities California
Eco-Friendly Bathroom Vanities
Cheap Bathroom Vanity
What a Modern Vanity Means to Homeowners Today
High Class White Bathroom Vanities
Low Cost Black Bathroom Vanities
Functional Contemporary Bathroom Vanities
Small Budget for Single Sink Vanities
Popular Sizes of Bathroom Vanities
What is "standard" height of bathroom vanity?
Free Shipping Contiguous 48 United States Only
What is standard depth of bathroom vanity?
about_our_site
publicity
faq
New Years Sales Event going on NOW. Take an additional 10% OFF entire site. Use Code:   THXU10   /
Main menu
 (888) 490-0632 | support@listvanities.com | 100% Price Match Guaranteed